İade Şartları Hakkında Bilgilendirme

Satın almış olduğunuz ürün(ler)i Mesafeli Satış Sözleşmesi uyarınca teslim tarihinden itibaren 15 gün içerisinde aşağıdaki şartlarda herhangi bir gerekçe göstermeksizin iade edebilirsiniz:

● İşbu iade talep formunu doldurmanız ve iade edeceğiniz ürün(ler)i aşağıda belirtilen Yurtiçi Kargo İade Kodu ile göndermeniz gereklidir. Kargo şirketine Yurtiçi Kargo İade Kodunu verdiğiniz takdirde, kargo ücreti tarafımızdan karşılanacak ve ayrıca iade adresi bilgisi vermenize gerek kalmayacaktır

DONNA GİYİM Yurtiçi Kargo İade Kodu: 000000000 - LOJİSTİK HİZ. A.Ş. / DONNA GİYİM

Yurtiçi Kargo İletişim Numarası: 444 99 99

● Yurtiçi Kargo İade Kodunu ve Müşteri Sipariş Numaranızı, ürünlere ait kutunun üzerine Yurtiçi Kargo yetkilisi tarafından kolayca görünecek, okunacak ve silinmeyecek şekilde belirtmenizi rica ederiz.

● Yurtiçi Kargo dışındaki firmalarla yaptığınız gönderilerde ödeme sizin tarafınızdan karşılanmış olmalıdır, aksi halde gönderi teslim alınmayacaktır.

● Ürünün tahrip edilmemiş, orjinal paketi, kutusu, ambalajı hasar görmemiş, tüm aksesuarlarıyla birlikte eksiksiz, kullanılmamış veya tekrar satılabilirliği bozulmamış olması ve varsa size gönderildiği gibi kendi özel kutusunda geri gönderilmesi gerekmektedir.

● Aşağıdaki Ürünlere ilişkin olarak, kullanılmamış olsa dahi, kanunen cayma hakkı bulunmamaktadır:

a. Fiyatı finansal piyasalardaki dalgalanmalara bağlı olarak değişen ve Satıcının kontrolünde olmayan Ürün veya hizmetler,
b. Alıcı’nın istekleri veya kişisel ihtiyaçları doğrultusunda hazırlanan ürünler (üzerinde değişiklik/ilaveler yapılarak kişiye/kişisel ihtiyaçlara özel hale getirilenler),
c. Çabuk bozulabilen veya son kullanma tarihi geçebilecek ürünler,
d. Tesliminden sonra ambalaj, bant, mühür, paket gibi koruyucu unsurları açılmış olduğundan iadesi sağlık ve hijyen açısından uygun olmayan ürünler;
e. Tesliminden sonra açılmış, kullanılmış ve denenmiş olması halinde iadesi sağlık-hijyen açısından uygun olmayan; vücut kremi, vücut yağı, vücut losyonu vb ürünler,
f. Tesliminden sonra başka ürünlerle karışan ve doğası gereği ayrıştırılması mümkün olmayan ürünler,
g. Cayma hakkı süresi sona ermeden önce Alıcı’nın onayı ile ifasına başlanan hizmetler.

● Eğer ürünün faturası kurum adına düzenlenmiş ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, ‘Ürün Birim Fiyatı + KDV” şeklinde kesilmiş bir iade faturası ile birlikte göndermeniz gerekmektedir.; aksi halde ürün iade alınamamaktadır. İşbu iade formunun da mutlaka doldurulması ve iade faturasıyla birlikte gönderilmesi gerekmektedir.

● Promosyonlu veya kampanyalı ürünlerde parçalı iade kabul edilmemektedir. İade durumunda tüm ürünlerin toplu olarak iadesi gerekmektedir.

● Müşterinin ürünü iade etmesi halinde, cayma hakkına ilişkin bildirimin tarafımıza ulaştığı andan itibaren yasal süresi içerisinde ürün bedeli iade edilecektir. Kampanya sebebiyle Alıcı’nın kargo bedelini ödemediği durumlarda, kampanya konusu siparişin iptali halinde Satıcı, kargo bedelini toplam satış tutarından mahsup etme hakkına sahiptir.

● Kargo bedeli ödenmiş bir ürünün iadesi yapıldığında sadece ürünün fatura üstünde yazan tutarı iade edilecektir; ödenen kargo ücreti ise iade edilmeyecektir.

● İnternet sitesi üzerinden satışı yapılan ürünler mağazalarımızda iade alınmamaktadır.

● İade etmek istediğiniz ürün(ler) için aşağıdaki tabloyu eksiksiz doldurmanız gerekmektedir:

SiparişNo

Ürün Kodu

Ürün Adı

Adet

İade Nedeni

         
         
         

İadeyle ilgili sorularınız için 0533 975 86 52 numaralı WhatsApp Destek Hattından mesaj atabilir veya [email protected] adresine e-posta göndermek suretiyle destek alabilirsiniz.

 
 
 
 

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR